Turistika
Rakousko - Hochschwab
3 dny, na dotaz 

Rakouské vápencové pohoří Hochschwab je nádhernou turistickou destinací, ačkoliv nepatří mezi favority českých turistů. Jedná se o nenáročnou, ale již vysokohorskou turistiku. Najdete zde charakteristickou alpskou krajinu, vysoké štíty i rozkvetlé alpské louky. Během prodlouženého víkendu projdeme soutěskou Fölzklamm, po zajištěné cestě zdoláme nejvyšší vrchol pohoří (2277 m), při troše štěstí uvidíme sviště, kamzíky nebo dokonce i kozorohy a na moderní chatě s úžasnými západy slunce Schiestlhaus si vychutnáme místní speciality. 


První den náš čeká lehce náročnější 4 hodinová túra skrz impozantní soutěsku Fölzklamm, kde se budeme pohybovat po zbudovaných dřevěných chodnících. Trasa nás po dvou a půl hodinách stoupání dovede do alpských luk, na krásné odpočinkové místo s možností zaslouženého občerstvení na jedné z romantických chat. Dále už je to jen mírně do kopce, kdy za necelé dvě hodiny dojdeme do našeho cíle, jímž je zmodernizovaná horská chata Voisthaler Hütte, kde se  na noc ubytujeme. 

Druhý den vyrazíme okružní trasou k našemu dalšímu cíli, horské chatě Schiestlhaus. Během túry si budeme užívat zdejší faunu a flóru. Skrz údolí se dostaneme k nástupu na řetězy zajištěný úsek vedoucí k nejvyššímu vrcholu pohoří Hochschwab. K jeho zdolání však nebudeme potřebovat žádné dodatečné vybavení. V případě zájmu a dostatku energie si můžeme túru prodloužit o výstup na vrchol Karlhochkogel (2096 m), který za ten výhled určitě stojí. Západy slunce na chatě Schiestlhaus jsou skutečně nezapomenutelné. 

Na samý závěr nás čeká sestup do údolí. Během posledního dne, kdy už nebudeme téměř stoupat, společně absolvujeme 5-6ti hodinovou túru, kterou si zpříjemníme zastávkou na horské chatě Voisthaler Hütte, kde jsme byli ubytováni na první noc. Zde se nám nabízí možnost sestupu do vesnice Seewiesen (varianta č. 2) nebo návrat zpět do výchozího bodu naší trasy.


Organizační poznámka: Varianta 2 - první den jen s řidiči převezeme jeden vůz na parkoviště Seewiesen a vrátíme se druhým autem nazpět na výchozí bod trasy, odkud všichni společně zahájíme túru. Poslední den pak z parkoviště Seewiesen zajedeme pro auto, které jsme nechali v bodě výchozím. Tato varianta představuje 2x 20 minut jízdy, díky které si užijeme poslední den trošku jinou sestupovou trasu.

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob.

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 3500 ,- Kč