Turistika - Hochschwab, Rakousko 
29-31.7.2022 obsazeno

Rakouské vápencové pohoří Hochschwab je nádhernou turistickou destinací, ačkoliv nepatří mezi favority českých turistů. Jedná se o nenáročnou, ale již vysokohorskou turistiku. Najdete zde charakteristickou alpskou krajinu, vysoké štíty i rozkvetlé alpské louky. Během prodlouženého víkendu projdeme soutěskou Fölzklamm, po zajištěné cestě zdoláme nejvyšší vrchol pohoří (2277 m) a při troše štěstí uvidíme sviště, kamzíky nebo dokonce i kozorohy. Na moderní chatě s úžasnými západy slunce Schiestlhaus si vychutnáme místní speciality. 


První den náš čeká 4 hodinová túra skrz impozantní soutěsku Fölzklamm, kde se budeme pohybovat po zbudovaných dřevěných chodníkách. Trasa nás po dvou a půl hodinách stoupání dovede do alpských luk, na krásné odpočinkové místo s možností zaslouženého občerstvení na jedné z romantických chat. Dále už je to jen mírně do kopce a za necelé dvě hodiny dojdeme do našeho cíle, k horské chatě Voisthaler Hütte, kde se  na noc ubytujeme. 

Druhý den vyrazíme okružní trasou k našemu dalšímu cíli, horské chatě Schiestlhaus. Během túry si budeme užívat zdejší faunu a flóru. Skrz údolí se dostaneme k nástupu na řetězy zajištěný úsek vedoucí k nejvyššímu vrcholu pohoří Hochschwab. K jeho zdolání však nebudeme potřebovat žádné dodatečné vybavení. V případě zájmu a dostatku energie si můžeme túru prodloužit o výstup na vrchol Karlhochkogel (2096 m), který za ten výhled určitě stojí. Západy slunce na chatě Schiestlhaus jsou skutečně nezapomenutelné. 

Na závěr nás čeká sestup do údolí. Poslední den už nebudeme téměř stoupat, nicméně nás čeká 5-6ti hodinová túra, kterou si zpříjemníme zastávkou na horské chatě Voisthaler Hütte, kde jsme byli ubytováni na první noc. Zde se nám nabízí buď sestup do vesnice Seewiesen (varianta 2) nebo návrat zpět do našeho výchozího bodu trasy.


Organizační poznámka: Varianta 2 - první den jen s řidiči převezeme jeden vůz na parkoviště Seewiesen a vrátíme se druhým autem nazpět na výchozí bod trasy, odkud všichni společně zahájíme túru. Poslední den pak z parkoviště Seewiesen zajedeme pro auto, které jsme nechali v bodě výchozím. Tato varianta představuje 2x 20 minut jízdy, díky které si užijeme poslední den trošku jinou sestupovou trasu.

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Obsazeno

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 3500 ,- Kč