Základy pohybu po ledovci
Rakousko - Raxalpe
3 dny - 2024

Jižní část Rakouského pohoří Rax a jeho dojezdová vzdálenost z ČR nabízí ke konci jara skvělé zázemí pro průpravu a první krůčky po sněhu, ledu a zejména pro nácvik základního pohybu po ledovci. Seznámíme se s materiálem, který je pro přechody ledovců nutný k bezpečnému fungování v těchto náročných podmínkách a osvojíme si zacházení s ledovcovou výbavou a materiálem. V závěru kurzu se naučíme několik základních technik pro vyprošťování z trhliny. 


První den náš čeká společný dvou hodinový výšlap z parkoviště na naší základnu, AV chatu Karl Ludwig Haus, kde se ubytujeme a po obědě začneme s praxí. Nejdříve si přizpůsobíme materiál a poté se budeme věnovat chůzi s mačkami, brždění a jištění cepínem. Dále si procvičíme základní a nezbytné uzle, bez kterých se při zdolávání ledovce neobejdete.

    Druhý den se již budeme věnovat práci s lanem. Začneme způsoby navazování na lano, vysvětlíme si postup v lanovém družstvu a rozdíly v množství členů družstva. V další části dne si ukážeme sebezáchranu z ledovcové trhliny a skupinovou záchranu s využitím různých metod kladek. 


    Na závěr nás čeká komplexní zopakování veškerých nabitých dovedností. Pokud nám zbyde čas, můžeme vyzkoušet i budování štandů a slanění do trhliny. Po obědě na horské chatě se začneme vracet dolů na parkoviště. 


    Maximální počet účastníků kurzu je 8 osob. Volná místa 8.

    V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

    Cena: 3500 ,- Kč