Ferraty pro pokročilé

Rakousko - Solná komora

3 dny - na dotaz 


Kurz pohybu po zajištěných cestách pro pokročilé je takovým průpravným programem, kde člověk trošku pozná své schopnosti a limity, než se rozhodne vyrazit na opravdu těžké nebo dlouhé a exponované cesty, jako jsou třeba v kurzu "pro náročné". Čekají nás 3 velmi atraktivní ferraty, které na rozdíl od těch v kurzu pro začátečníky, jsou už časově a lezecky náročnější. Pro zájemce bude možné vyzkoušet krátký úsek o obtížnosti F s horním dojištěním lanem.


První den vyrazíme do soutěsky Postalmklamm na stejnojmennou FUN ferratu (obt. C, D a F), která je díky svému vedení z počátku příjemně chladivá. Doporučuji si s sebou vzít do batohu i plavky, můžou se hodit na odpolední koupačku na kaskádách. Čeká nás překonávání několika mostů, obávaný skok přes soutěsku a na závěr obtížnější  déčková sekce, kde odvážlivci mohou využít zkratku přes F-kový převis. Není třeba mít strach, komu dojdou síly, může závěrečnou část obejít po turistické cestě. Druhý den nás čeká Intersport Klettersteig nad jezerm Gosausee. Dlouhá ferrata, která je velmi atraktivní pro své panoramatické výhledy na vrchol Dachsteinu a okolní pohoří. Vyhlášená je i díky 40 metrů dlouhému žebříku, který je umístěn ke konci cesty. Abychom ušetřili čas a energii, zkrátíme si výšlap k nástupu lanovkou, kterou použijeme i pro návrat dolů na parkoviště. Za malý příplatek se dá zakoupit jízdenka s coffee & cake, kterou uplatníte na horských chatách poblíž horní stanice lanovky. Perfektní varianta pro debriefing celého dne.  

Velmi zajímavou alternativou pro tento deb může být ferrata Attersee. Možná v případě dobré kondice a zdatnosti všech účastníků. 

Poslední den se vydáme na ferratu Drachenwand (obt. C, var. C/D). Její trasa vede nad jezerem Mondsee a celou dobu lezení se tak budeme moci kochat úžasnými výhledy na jezero, které se umocňují s nastoupanými metry. Ve druhé třetině se nachází dlouhý visutý most a foto lavička, abyste se mohli zvěčnit s tímto krásným "pozadím". Při cestě dolů ještě nahlédneme do "dračího oka". 


Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob.  Volná místa 6.

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 4500 ,- Kč