Ferraty BASIC - Tre Cime Circuit 

5 dní, na dotaz 

Sextenské Dolomity jsou jedou z nejkrásnějších částí Dolomit, kde můžeme najít jejich nejznámější symbol Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen). Celá oblast je protkaná zajištěnými cestami, na jejichž trase nás čekají tunely a chodníky, které byly budovány během druhé světové války. Pokud toužíte po tom, užít si nejkrásnější túry a ferraty Dolomit a rovněž poznat pohostinnost italských horských chat, vyrazte se mnou na tento jedinečný okruh. Turisticky se nebudeme flákat, ale lezení zvládne i člověk bez předchozích zkušeností. Nutností je ovšem jistá chůze v příkrém exponovaném terénu a dobrá fyzická kondice. Nocovat budeme na horských chatách alpského svazu Alpenverein, tudíž všechny věci s sebou v batohu.


První den se vydáme od chaty Rifugio Auronzo po Via ferratě De Luca Innerkofler (B/C) na vrchol Paternkofel. Celou trasu se nám budou nabízet působivé výhledy na skalní útvar Tre Cime. Po zajištěné cestě pak sestoupíme s čelovkou skrz tunel k chatě Dreizinnenhütte, kde si odložíme věci na přenocování a uděláme krátkou pauzu. Později si již s lehčím batohem vylezeme ještě žebříkovou ferratu Leiternsteig (C).

Další den nás čeká již celodenní túra. Po cestě Sentiero delle Forcelle (A/B) dojdeme na skvěle situovanou chatu na krásném místě, Rifugio Pian di Cengia. Dále budeme pokračovat k ferratě Severino Casara (C), která nás dovede k našemu dalšímu cíli, chatě Rifugio Carducci. Zde často panuje veselá nálada s živou hudbou a rána jsou zde skutečně nezapomenutelná. 

Třetí den se můžeme těšit na další dvě delší ferraty. Nejprve sice lehčí lezení po Cengia Gabriella (B/C), ale chce to jistý krok na exponované přecházecí partie. Následně zdoláme naši lezecky nejvíce zajímavou ferratu s krásnými průchody Aldo Roghel (C/D) a poté dojdeme na chatu Rifugio Antonio Berti, kde přenocujeme. 

Čtvrtý den bude naším nejnáročnějším, čeká nás totiž nejdelší trasa z celého programu. Nejprve si trošku mákneme a budeme 3 hodiny stoupat k nádherné okružní ferratě Zandonella (C). Potom se napojíme na již nenáročnou cestu Alpinisteig (B). Opět s občasnými exponovanými úseky, ač jsou převážně dobře zajištěné. Fantastické výhledy celý den jsou zde v Dolomitech klasikou. Pro odpočinek si dojdeme na chatu Rifugio Zsigmondy Comici.

Závěrečný den bude takovým výdechovým, avšak neméně hezkým. Z chaty vyšlapeme do sedla Passo Fiscalino a dál na již naši známou chatu Rifugio Pian di Cengia. Zde si vychutnáme dopolední kávu a poté se vydáme dolů k jezeru Cengia a pak k jezírkám Lavaredo. Zde již budeme mít téměř na dohled náš startovní bod a tedy i náš cíl, Rifugio Auronzo.

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 6500 ,- Kč