Ferraty pro zdatné začátečníky

Itálie - Tre Cime Circuit 

5 dní, 2023 - na dotaz 


Sextenské Dolomity jsou jednou z nejkrásnějších částí Dolomit, kde můžeme najít jejich nejznámější symbol Tre Cime di Lavaredo, neboli Drei Zinnen. Celá oblast je protkaná zajištěnými cestami, na jejichž trase nás čekají tunely a chodníky, které byly budovány během druhé světové války. Pokud toužíte po tom, užít si nejkrásnější túry a ferraty Dolomit a rovněž poznat pohostinnost italských horských chat, vyrazte se mnou na tento jedinečný okruh. Turisticky se nebudeme flákat, ale lezení zvládne i člověk bez předchozích zkušeností. Nutností je ovšem jistá chůze v příkrém exponovaném terénu, výdrž a dobrá fyzická kondice. Nocovat budeme na horských chatách alpského svazu Alpenverein, tudíž všechny věci neseme s sebou v batohu.


První den se vydáme po Via ferratě De Luca Innerkofler (B/C) na vrchol Paternkofel. Celou trasu se nám budou nabízet působivé výhledy na skalní útvar Tre Cime. Po zajištěné cestě pak sestoupíme s čelovkou skrz tunel k chatě Dreizinnenhütte, kde si odložíme věci na přenocování a později s již s lehčím batohem vylezeme ještě žebříkovou ferratu Leiternsteig (C).Další den nás čeká již celodenní túra. Po turistické cestě dojdeme na skvěle situovanou chatu na krásném místě, Rifugio Pian di Cengia. Budeme pokračovat k ferratě Severino Casara (C), která nás dovede k našemu dalšímu cíli, chatě Rifugio Carducci. Zde často panuje veselá nálada s živou hudbou a rána jsou zde skutečně nezapomenutelná. 

Třetí den se můžeme těšit na další dvě delší ferraty. Nejprve sice lehčí lezení po Cengia Gabriella (B/C), ale chce to jistý krok na exponované přecházecí partie. Následně zdoláme naši lezecky nejvíce zajímavou ferratu s krásnými průchody Aldo Roghel (C/D) a poté dojdeme na chatu Rifugio Antonio Berti, kde přenocujeme. Čtvrtý den bude naším nejnáročnějším, čeká nás totiž nejdelší trasa z celého programu. Nejprve si trošku mákneme a budeme 3 hodiny stoupat k nádherné okružní ferratě Zandonella (C). Potom se napojíme na již nenáročnou cestu Alpinisteig (B). Opět s občasnými exponovanými úseky, ač jsou převážně dobře zajištěné. Fantastické výhledy celý den jsou zde v Dolomitech klasikou. Pro odpočinek si dojdeme na chatu Rifugio Zsigmondy Comici.Závěrečný den bude takovým výdechovým, avšak neméně hezkým. Z chaty vyšlapeme do sedla Passo Fiscalino a dál na již naši známou chatu Rifugio Pian di Cengia. Zde si vychutnáme dopolední kávu a poté se vydáme dolů k jezeru Cengia a pak k jezírkám Lavaredo. Zde již budeme mít téměř na dohled náš startovní bod a tedy i náš cíl, Rifugio Auronzo.


Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 6500 ,- Kč