Ferraty BASIC - Solná komora 

3 dny. 6.-8. květen 2023

Základní kurz pohybu po zajištěných cestách BASIC je určen především úplným začátečníkům, ovšem na zážitkové lezení si zde přijde i ten, kdo již něco zkusil. Během prodlouženého víkendu se seznámíme s technikou pohybu po skále protkané jisticími ocelovými lany. A to v nedalekém Rakousku, v nádherné oblasti Solnohradska. Každý den se tak budeme během lezení odměňovat dech beroucími výhledy na okolní hory, jezera a hluboká údolí, která Solná komora nabízí.  


První den si ukážeme práci s potřebným vybavením. Jak se ustrojit, na co si dávat pozor nebo jak vybírat při koupi vlastního materiálu. Začneme seznámením se základy jištění na cvičné ferratě nedaleko městečka Hallstatt zapsaném v UNESCO, které je možné po programu navštívit. Rozhodně stojí alespoň za večerní procházku ke kostnici nebo lze navštívit solné doly.

Další den se přesuneme do oblasti nad Bad Goisern na dvě lehké trasy pro začátečníky (obt. C), které vedou na vrchol Predigstuhl. Pro odvážné mám schovanou lezeckou třešničku na dortu, možná i dvě. Pokud nám tedy zbyde čas a energie. Na závěr doporučím horskou "hütte", kde si přijde na své i ta chuť a můžete si dát tradiční rakouský dortík nebo Radler. Podělíme se o první dojmy z lezení. 

Závěrečný den kurzu vyzkoušíme ferraty v oblasti jezera Gosausee  (obt. C, var. D) pod samotným vrcholem Dachsteinu, kde je možnost se v případě vhodného počasí před odjezdem osvěžit v ledové křišťálové vodě. Případně zakusit něco z místních specialit v restaurací u jezera. Pro ty z vás, kteří si plánují pobyt prodloužit, dám ještě užitečné tipy na výlety a relaxaci v okolí.

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6.

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 4000 ,- Kč