Ferraty pro začátečníky

Rakousko - Solná komora 

3 dny, 28.-30. červen 2024


V nedalekém Rakousku, nádherné oblasti Solnohradska, mám připravený základní kurz pohybu po zajištěných cestách. Kurz je určen především úplným začátečníkům, ovšem na zážitkové lezení si zde přijde i ten, kdo již něco zkusil. Během prodlouženého víkendu se seznámíme s metodikou a technikou pohybu po skále protkané jistícími ocelovými lany. Každý den se tak budeme během lezení odměňovat dechberoucími výhledy na okolní hory, jezera a hluboká údolí, která Solná komora nabízí.  

První den si ukážeme práci s potřebným vybavením. Jak se ustrojit, na co si dávat pozor nebo jak vybírat při koupi vlastního materiálu. Začneme seznámením se základy jištění na cvičné ferratě nedaleko městečka Hallstatt zapsaném v UNESCO, které je možné po programu navštívit. Rozhodně stojí alespoň za večerní procházku ke kostnici nebo lze navštívit solné doly.Další den se přesuneme do oblasti nad Bad Goisern a dvě lehké trasy pro začátečníky (obt. C), které vedou na vrchol Predigstuhl. Pro odvážné mám schovanou lezeckou třešničku na dortu, možná i dvě. Pokud nám tedy zbyde čas a energie. Na závěr doporučím horskou "hütte", kde si přijde na své i ta chuť a můžete si dát tradiční rakouský dortík nebo Radler. Podělíme se o první dojmy z lezení.

Závěrečný den kurzu vyzkoušíme ferraty v oblasti jezera Gosausee  (obt. C, var. D) pod samotným vrcholem Dachsteinu, kde je možnost se v případě vhodného počasí před odjezdem osvěžit v křišťálově ledové vodě., případně zakusit něco z místních specialit v restaurací u jezera. 

Na základě dobré fyzické zdatnosti skupiny lze třetí den upravit program a vyrazit již na náročnější a delší zajištěnou cestu. Solná komora má opravdu bohaté možnosti. Pro noclehy doporučím okolní campy nebo penziony a těm z vás, kteří si plánují pobyt prodloužit, dám ještě užitečné tipy na výlety a relaxaci v okolí.Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6.

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 4500 ,- Kč