Ferraty pro začátečníky

Itálie - Rosengarten Circuit 

5 dní, na dotaz


Horská skupina Rosengarten patří k jedné z nejkrásnějších oblastí Italských Dolomit. Turisty je kupodivu často opomíjená. Nabízí díky tomu množství míst, která jsou oproti ostatním národním parkům stále "čistá" a nedotčená. Nádherné výhledy, které jsou skutečně dechberoucí a hory, zbarvující se při západu slunce do červena, si opravdu zaslouží jméno "Růžová zahrada". Horská turistika kombinovaná s lezením po jednoduchých zajištěných cestách "via ferrata" a nocování na pohostinných horských chatách je naprosto dokonalou kombinací pro ty, kteří si netroufnou na obtížnější ferraty v okolních oblastech Dolomit, ale přesto chtějí běžné chození po kopcích kombinovat s aktivitou navíc. První den ráno se potkáme na parkovišti a zkontrolujeme potřebné vybavení pro náš pěti denní okruh v oblasti světového dědictví UNESCO. Odtud vyrazíme na naši první via ferratu Santnerpass (obt. B/C) vedoucí kolem scénických skalních věží. Nahoře je panoramatická vyhlídka a možné občerstvení na chatě Rifugio Passo Santner, kde se nabízí jedinečné západy a východy slunce. Na noc se ubytujeme v nedaleké chatě Gartlhütte (Rifugio Re Alberto).

Další dny náš čeká program podobného charakteru. Budeme zdolávat ferratu, která vede až do výšky 3004 metrů na nejvyšší vrchol celé skupiny Rosengarten - Kesselkogel (obt. B). Naskytne se nám nezapomenutelný výhled na jedno z nejvíce malebných jezer Dolomit, Lago di Antermoia.Třetí den nás cesta dovede k nejkrásnější ferratě v této oblasti - Laurenzi steig (obt. C/D). Trasa se táhne  přes vrchol Molignon di Mezzo (2845 m) a dostaneme se po ní k moderní, ale velmi útulné a mé oblíbené horské chatě. Zaslouženou odměnou může být horká sprcha a široká nabídka lokálních vín, kterou tato krásná chata nabízí. 

Čtvrtý den nás čeká turistika po UNESCO geotrailu, cesta vede dál přes několik malebných chatiček s nabídkou vynikajícího občerstvení a v závěru lezecky nenáročná ferrata Rotwand (obt. A/B). Poslední den zdoláme o něco obtížnější ferratu Masaré (obt. C) a vyrazíme dolů, směrem na naše parkoviště s možnou zastávkou na horské sýrové farmě. 


Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 7000 ,- Kč