Ferraty pro náročné

Rakousko - Solná komora

na dotaz - 3 dny, 2023

Program ferraty pro náročné je určen výhradně zkušeným lezcům, co mají již něco odlezeno a zvládají bez problému delší úseky o obtížnosti E.  Dobrá fyzická zdatnost je předpokladem pro pohodovou atmosféru  v průběhu celého kurzu. Během 3 dní slezeme ty nejobtížnější ferraty Solné komory, jejichž časová náročnost nebo fyzická zátěž dá opravdu zabrat. Čeká nás i legendární Seewand. 


Zahájíme prověrkou vytrvalosti v kombinaci s několika komplikovanějšími partiemi na vyhlášené ferratě , která se táhne nad tyrkysovým jezerem Attersee (D/E). Čeká nás 4 hodinové lezení, z velké části na přímém slunci, avšak výhledy z téměř každého zákoutí této skály jsou dostatečnou odměnou.

Druhý den se brzo z rána vydáme od Hallstattského jezera k nástupu na jednu z nejtěžších cest v Alpách, zbudovanou v roce 1998, Seewand (D/E). Ferrata je náročná jak díky svému převýšení 750 metrů, tak i obtížností, která přibývá s nadmořskou výškou. Po takovém výkonu si určitě zasloužíme dlabanec v místní vyhlášené domácí kuchyni na chatě Gjaid Alm. Abychom ušetřili síly na další den, cestu zpět si zkrátíme lanovkou.

Na závěrečný den si dáme moji nejoblíbenější zajištěnou cestu v této oblasti - Loser Panorama "Sisi" (D). Tato ferrata má příjemný, zhruba půlhodinový nástup a ačkoliv se nejedná o nijak dlouhé ani extrémní lezení, může přece jen překvapit. Těžké úseky jsou střídány místy pro odpočinek, ale lezení je v celé své délce velmi intenzivní i exponované. Ke konci následuje panoramatická část, kde vznikají známe a efektní fotky ve vertikále. Nahoře je pochopitelně parádní výhled na Dachstein a celou oblast Solnohradska. Sestup zpět na parkoviště je taktéž příjemný a pokud budeme rychlí, můžeme se ještě "dolézt" na nenáročné sestře "Sophia" (C). 


Maximální počet účastníků kurzu je 4 osoby. Volná místa: 4

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 4500 ,- Kč