Ferraty BASIC - Raxalpe

2 dny - 22.-23. duben 2023

Kurz pohybu po zajištěných cestách BASIC v Raxalpe je určen úplným začátečníkům. Naše oblast se nachází nedaleko ČR, kousek za Vídní. Během víkendu se seznámíme s technikou pohybu po fixních ocelových lanech. Postupně od nejlehčí obtížností, až po cesty exponované v jejich samotném, ale krátkém závěru.  


První den vyrazíme s lehkým batohem sbaleným na jednu noc. Před nástupem na ferratu si ukážeme, jak se správně ustrojit a následně techniky jištění. Budou nás čekat tři kratší a jednoduché ferraty (obt. B). Na závěr nám bude odměnou vyhlídka do údolí Höllental. Odtud už je to jenom kousek na horskou chatu Otto-Schutzhaus s opravdu impozantním výhledem. Zde se zchladíme Radlerem při zhodnocení prvních zkušeností a přenocujeme.

Další den ráno nás čeká krátká ferrata (obt. C) kousek od horské chaty a po té sjedeme lanovkou zpět do údolí. Auty se přesuneme pod nedalekou ferratu Pittentaler Klettersteig (obt. C/D), která vede ke zřícenině tureckého hradu . Dole na parkovišti je možné se na závěr osvěžit v řece. 

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Volná místa: 6

V ceně jsou služby horského průvodce s licencí IML.

Cena: 3000 ,- Kč